25 Kasım 2012 Pazar

Kısa Bir Ara

Tekrar merhaba.


--- Bu yazım kalbimi kıran bir dostum için olacak. ---


Blogu hazırladıktan hemen sonra, beni bu konularda teşvik eden birkaç arkadaşıma göndermiştim linkini. Bir arkadaşım da blogumun çok güzel olduğunu, birgün olur da yazdıklarımı silmek istersem asla öyle bir şey yapmamam gerektiğini söylemişti bana. Blogun takipçilerinden biri değil ama arada sırada bakıp yazıları okuyordur belki. Birazdan sizinle paylaşacağım şarkıyı da bu arkadaşıma adamak istiyorum işte.

Önce şarkının benim için hikayesini anlatayım: Bu arkadaşım R.E.M.'i pek bir sever. Ben de bir o kadar sevmem :) Yine de sevebileceğimi düşündüğü şarkılarını bana gönderir, denememi söylerdi. Sonra gönderdiği şarkıların çeşitliliği artmaya başladı, başka gruplar, başka tarzlar.. Ne yazık ki öyle çok seveceğim bir şarkı bulmayı başaramadı. Bir gün, seveceğimden ne o ne de ben pek umutlu değilken, bir şarkı daha gönderdi bana. Yine benzer bir "ehm, nası desem, fena değil aslında" gibi bir tepki vereceğimi düşünürken, "oha! çok güzel bu!" dediğimi hatırlıyorum. 

Şarkının adı Moss Side Lonely.  Şarkı için hazırlanmış herhangi bir video (resmi veya hayranları tarafından) yok ortalıkta. Nedendir bilmiyorum, mp3 formatında bulmakta da oldukça zorlandım. Bu yüzden kendi yüklediğim dosyayı sizinle paylaşıyorum. Şarkı Puressence adlı İngiltereli bir gruba ait. Ne yazık ki grup hakkında ve yaptıkları müzik hakkında fazla bir bilgim yok. Açıkçası pek araştırmadım da. (Merak edenler Last.Fm ve Myspace sayfalarından bilgi edinebilirler.)

Neyse dostlar, kalbim hala kırık, şarkı da hala çok güzel. Şimdi çayımı alıp sakinliğimle ve anılarımla vakit geçirme zamanı. Keyifli dinlemeler.


(    Evet blogumu yalnız bıraktım yine. Zaten bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar olan takipçilerim de azalıp bitecek galiba en sonunda =)    )

6 yorum:

 1. olm. seni seviyorum lan.

  YanıtlaSil
 2. akşam yemeği çok geç olabilir.cşu anda redbull içiyorum. bilmem anlatabildim mi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. o zaman aradaki 450 km'yi saymazsak gecelere akabiliriz.

   Sil
 3. Gidip dövelim mi? Kim üzdü seni? Topuklarına sıkalım!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O değil de, cevap vermeye tenezzül bile etmemişim baksana.. Bu hakkımı, başka üzenler olursa onlar için kullanmak istiyorum sayın Adsız :D

   Sil