1 Aralık 2012 Cumartesi

Matematikçi Olamadı...

Böyle tanıtıyor kendini Tijin.

Matematikçi olamadı ama çok güzel masallar getirdi ayağımıza kadar. Henüz müzisyen olmadığını iddia edecek kadar mütevazı ve güzel bir insan. Yeri gelmişken söylemek istiyorum: Müziğin sadece çok büyük çalışmalarla, özel tekniklerle yapılması gerektiğini, müziğe yıllarını verenlerin çok daha değerli olduğunu ya da sadece sanat eğitimi alanların tekelinde olduğunu düşünenler de halt etmiş bence. Teknik o kadar da önemli olmayınca işi kitabına uydurmak yerine içinden kopup gelenleri anlatmak, eğlenmek, eğlendirmek, hüzünlenmek, ağlamak, dans etmek, müziğe dair her şey daha kolay olur. Dinlemek bile daha kolay olur hatta =) Amatör müzisyenlerin ve sokak müzisyenlerinin işlerini güzel yapan belki de tam olarak bu ruh. Neyse ben konuyu daha fazla uzatmadan, "sanat kim içindir" klişesinin köşesinden de döndüğüme göre, Tijin'e geri döneyim. 

17 gece boyunca dinleyebileceğim güzel bir masalı paylaşmak istiyorum sizinle.


Tijin - 17 Gece

Kullandığı sesler değil sadece tüm bu şarkıları masalımsı yapan. Resimlerini düzenlemesi, sözleri, sesi, müziği, her şeyiyle beraber bu dünyanın içine alıyor bizi.

Dinlemek istediğinizde oldukça kolay ulaşabileceğiniz şarkıları var Tijin'in. SoundcloudMyspace ve Bandcamp sayfalarından şarkılarına ulaşabilirsiniz. Tüm şarkılarını burada paylaşmak isterim ama abartmamak lazım, siz bence hepsini dinleyin. :) Yeni çalışmalarını sabırsızlıkla beklemeye devam edeceğim ben de.


Sevgilerimle.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder