10 Mayıs 2013 Cuma

Kemialliset Ystävät


Bu yazımı pek sevdiğim gruplardan birine ayırmak istiyorum, zamanı geldi. Okunamasın diye koyduğum başlık grubun adı oluyor: Kemialliset Ystävät. Anlamı "Kimyasal Arkadaşlar" imiş. Telafuzunu şuradan dinleyebilirsiniz :D 

Kemialliset Ystävät Finlandiya'dan bir deneysel folk / psychedelic folk grubu. Evlerinin bodrumunda mandolinler, perküsyon, oyuncaklar ve adını bilmediğim birtakım yerel müzik aletlerini kullanarak müzik yapıyorlar. Avant-garde bir topluluk olduğunu söyleyemeyiz belki ama herkesin yarattığı seslerin oluşturduğu kocaman bir bulutun içinde geziniyormuşsunuz hissi veriyor yaptıkları müzik.

Fonal Records etiketiyle bol bol albüm yayınlamışlar, bir göz atın derim. Önce tadına bakmanız için en sevdiğim şarkılarından üç tanesini paylaşmak istiyorum izninizle =)

İlki, ilk göz ağrım. Salainen Paikka. Kellari Juniversumi albümlerinden. Başlangıç için iyi bir seçenek olacağını düşündüm ama yine de Kemialliset Ystävät'ı tanıtmak için en iyi seçenek sayılmaz. Aynı albümden şahane iki şarkıları daha var: Utuaurat ve Planetta kaukainen muo kutsuu.

Beğendiyseniz ya da ilgilenmeye değer diyorsanız Myspace, Facebook, Last.Fm gibi sayfalardan ulaşabilirsiniz ya da resmi internet sitelerinden ayrıntılı bilgilere veya diğer işlerine ulaşabilirsiniz

Keyifli dinlemeler ve iyi geceler dostlar!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder