6 Temmuz 2013 Cumartesi

In This Town, You Have No Sympathy

Ağır konuşacağım birazdan.

( Ayrıca hoşgeldim bence :D )

Bugünkü yazım ilk defa olumsuz olacak sanırım. Hep paylaştıklarımın ne kadar hoş, güzel olduğunu anlattım; sıra hayal kırıklıklarımın.

Eveeet. Sözlerime başlarken önceden bir açıklama yapmam lazım. O sürekli şikayet ettiğim, arkasından ağladığım bozulan harddiskimin yerine yeni bir tane alabildim sonunda. Yerim de bol diye tüm kaybettiğim müzikleri toparlamaya başladım yavaştan. Ben yeni şeyler dinleme hızımı düşürmüşken, müzisyen arkadaşlar almış yürümüş. Yeni albümler, yeni çalışmalar / projeler.. Bunlardan biri de Portecho.

İsmi hatırlayanlarınız vardır: İstanbul'dan bir elektronik müzik grubu Portecho. Sympathy diye bir şarkısı vardı, onunla müthiş dikkat çekmişti. Hatta "çok tarzı olmasa da" yerli tv kanallarında bazı programlar da bu şarkıyı övmeye, grupla röportajlar yapmaya başlamıştı. MTV'ye çıktılar MTV! O zamanlar MTV'de yerli grup görünce "AAaaa İstanbul dedi!!!" heyecanı yaşıyordum :D

Neyse efendim, albümlerini edinip hemen dinlemiştim. Undertone adlı albümü. İlk albümleri ve 2007 yılında piyasaya çıktı. Albüm müthişti cidden. Heyecanlandım, sıkılmadım da şarkılardan. Hemen arşivimin baş köşelerinden bir yer ayırmıştım Portecho'ya. Yeni albümler geldikçe ekleyecek ve dinleyecektim. Dediğimi de yaptım inanır mısınız. Portecho ilk albümünden sonra iki albüm daha yayınladı. Biri Studio Plastico, diğeri de -geçen gün dinleyebildiğim- Motherboy albümü. Studio Plastico'yu hiç ama hiç beğenmemiştim, yine de "ilk albümden beklentiyi yüksek tuttuk herhalde, olur böyle" deyip üzerinde durmamıştım. Ama yine de daha kötü bir albüm yapacaklarını da beklemiyordum açıkçası. Bugüne kadar sonunu getiremediğim sadece 3 albüm oldu ve bunlardan biri de Portecho, Motherboy. Müthiş bir hayal kırıklığı. Albüm baştan sona çok sıradan, hatta çok zorlama olmuş. Zevksiz de aynı zamanda. Tarz değişikliğine gidip yaratıcı birşeyler denerler belki derken böyle bir albümle karşılaşmak... Daha da dinlemem Portecho'yu, o kadar atarlandım :D 

Neyse rahatladım azıcık. Buradan Portecho'ya sesleniyorum: Kızıyorum size ama sevdiğimden. Valla.

İlk albümlerinden, en güzel albümlerinden ve aynı zamanda o umut verici albümlerinden bir şarkı paylaşayım o zaman sizlere veda ederken. 


Portecho - Papers

Undertone albümünün tamamını şuradan dinleyebilirsiniz. Tamamını birden tavsiye ediyorum :)

Keyifli dinlemeler dostlarım!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder