7 Mart 2014 Cuma

Ailenizin Demir ve Kalsiyum Kaynağı

Ispanak. Türkiye psychedelic sahnesinden bir rock grubu. Her ne kadar hakkında yazı yazmak için bikaç yıl geç kalsam da, beğenimi geç de olsa ifade etmekte bir sakınca görmüyorum dostlar.

Ispanak kendisi için "çok seslilik, doğaçlama ve entropi etkisi isteyen bünyelere iyi gelir." diyor. Gerçekten öyle mi bilemiyorum ama bana iyi geldi açıkçası. Canlı performanslarını izleme fırsatını her seferinde kaçırmış biri olarak sahneleri nasıl bilemiyorum. Yine de canlı canlı doğaçlamalarını dinlemek hoş olurdu bence, demo kayıtlarından anladığım kadarıyla :)

2010 yılında yayınladıkları demoda 3 kayıt var, üçü de gayet güzel. Şahsen en çok "Diktatör" adlı kaydı beğendim. Enstrumental, psychedelic, yer yer de progressive diyebiliriz. (Hiç de gerek yoktu bunları yazmama sanki)

Benim için last.fm'in şahane bir lütfu olan bu gruba farklı yerlerden ulaşmanız da mümkün. Facebook, Twitter, Myspace ve Youtube'ta varlar. Ama en güzeli Soundcloud. Tüm kayıtlarını dinleyebilirsiniz ayrıca şarkılarını indirme seçeneği de eklemişler. Seçin beğenin :D

Böyle her yerde ulaşabileceğimi bildiğim grupları da ne kadar seviyorum anlatamam. Yaptıkları müzikten mahrum kalmadığımız müzisyenler istiyoruz! :D

Neyse. Aşağıda Diktatör adlı şarkısını bulabilirsiniz. Bence dinleyin, seveceksiniz :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder