24 Şubat 2015 Salı

Sound of Copenhagen

Her zamanki gibi uzun bir aradan sonra tekrar yazıyorum (Bu verdiğim son ara olur diye umarak).

Dinlediğim şarkılarda da yazdığım yazılarda da kendimi tekrar etmeye başladığımı düşündüğüm için yazı yazmaya eskisi gibi heves bulamıyordum. Bu sefer sağlam bir motivasyonum var ama. Sevdiğim insanların sevebileceği şarkıları seçip her yazımı bir kişiye adamak. Böylece tür veya albümler eski ya da birbirine benzese bile güzel bir şeyler çıkabilir ortaya. Ben de eskisi gibi araştırmaya, dinlemeye devam edebilirim.

Bu karardan sonraki ilk yazım güzel insan Mustafa için gelsin o zaman.

Blogumun en eski ve en vefalı takipçilerinden biri olur kendisi. Hatta yeni yazılar yazmam için beni en çok gaza getirmeyi başarabilen insanlardan. Bir keresinde daha fazla elektronik & dans müziği yazısı yazmamı önermişti. Üzerinden yıl geçti ama olsun; yeni bir tane daha yazdım :D

Geçen hafta Chimes & Bells'in albümünü ararken (hala!) çok güzel bir compilation albümü buldum. Hani şu "various artists" albümlerinden. Toplama albüm de diyebiliriz.


Albümün adı Sound of Copenhagen. Daha doğrusu plak şirketinin adı imiş ama kendi çıkardıkları toplama albümlerin isimleri de aynı adı taşıyor. Danimarkalı müzisyenlerin parçalarının remixlerinden oluşan bir albüm. Bugüne kadar Sound of Copenhagen başlığı altında 14 tane albüm yayınlamışlar. Şarkıların orijinallari çoğunlukla indie-elektronik, shoegaze ve dreampop gibi türlerden. Remixler de gördüğüm kadarıyla çoğunlukla house türünde. (En azından Vol. 8 öyleydi diyeyim ki yanlış bir şey söylemiş olmayayım).

Albümde açık ara en çok sevdiğim parça Acid Washed'un Chinatown to Chinatown (Kasper Winding) remixi oldu. (Şarkının orijinalini merak edenler buradan dinleyebilir.)

Cuma ya da cumartesi gecesi paylaşmalık şarkıydı ama olsun. Umarım beğenirsin Mustafa :)Herkese keyifli dinlemeler!Acid Washed'a ve Sound of Copenhagen'e ait diğer işleri ve duyuruları facebook sayfalarından takip edebilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder